Samoobrona kobiet – trzy strefy ataku

Samoobrona kobiet

Kobiety narażone są na szereg zagrożeń, takich jak napaści na tle seksualnym czy rabunkowym. Profilaktyka stanowi oczywiście fundament samoobrony, ale bywa, że – mimo przestrzegania zasad ostrożności – kobieta staje się ofiarą napaści na tle seksualnym lub rabunkowym. Znajomość podstawowych zasad samoobrony pomaga zwiększyć bezpieczeństwo każdej z pań.

Oczywiście czynny atak w obronie koniecznej jest ostatecznością, gdy nie pozostaje nam już żadne inne rozwiązanie. Musimy też wziąć pod uwagę opór psychiczny, jaki zapewne będzie nam towarzyszył, gdy staniemy przed koniecznością fizycznego zaatakowania napastnika. Jednak w trosce o swoje bezpieczeństwo na wszelkie ewentualności powinnyśmy być przygotowane i mieć świadomość zasad samoobrony.

Trzy strefy ataku

Istnieją trzy strefy przeciwnika, w które powinna celować zaatakowana kobieta w sytuacji zagrożenia swojego życia lub zdrowia.

Atak na genitalia

Miejscem wrażliwym na atak jest krocze. Genitalia stanowią oczywiście u mężczyzn bardzo czuły punkt, ale jednocześnie bardzo trudny do trafienia. Panowie są wyposażeni w odruch obronny, który pomaga im unikać ataku na krocze. Gdy celujesz w męskie genitalia, musisz więc uderzyć precyzyjnie. Jeśli nie trafisz, to jedynie rozzłościsz napastnika i nie zyskasz czasu na ucieczkę. Jeśli masz taką możliwość – poćwicz ze swoim partnerem takie kopnięcie. Oczywiście Twój mężczyzna podczas ćwiczeń powinien swoje jądra osłonić na przykład solidną poduszą z sofy. Jeśli chodzi o sposób uderzania, to palce stopy powinny być obciągnięte, a noga uderzyć w genitalia od dołu.

Uderzenie w szyję

Kolejnym miejscem wrażliwym na atak są okolice krtani, a dokładniej obszar, którego górny punkt to krtań, a dolny to dołek, który każdy człowiek ma nieco poniżej. Uderzenie tutaj pięścią lub krawędzią dłoni powoduje chwilowe przydławienie z przyduszeniem. Napastnik będzie przez jakiś czas musiał walczyć o oddech lub po prostu zwymiotuje. Także i w tym przypadku uderzenie powinno być dość precyzyjne.

Atak na oczy

Następnym dobrym do ataku miejscem są oczy agresora. Psychiczne mamy największy opór, by atakować w to właśnie miejsce. Sądzimy, że gałki oczne są bardzo delikatne i takim atakiem możemy pozbawić kogoś wzroku na zawsze. Z reguły aż tak źle to nie wygląda. Musimy mieć jednak świadomość, że jeśli nie skontrolujemy siły uderzenia i w dodatku mamy długie paznokcie – istnieje ryzyko uszkodzenia wzroku przeciwnika. Kciuki nadają się najlepiej do atakowania oczu przeciwnika. Po pierwsze są najkrótsze. Dają więc większą szansę na to, że nie uszkodzimy poważnie wzroku napastnika. Ponadto ich umiejscowienie powoduje, ze reszta palców dłoni może służyć za podparcie na skroniach napastnika. Kciukami możemy zaatakować zarówno stojąc przodem do napastnika, jak i będąc tyłem do niego, kiedy na przykład zostaniesz zaatakowana od strony pleców.

Zaskoczenie przeciwnika

We wszystkich tych trzech sytuacjach o sukcesie będzie decydowała nie tylko precyzja uderzenia, ale i czynnik zaskoczenia przeciwnika. Umiejętność zaskoczenia agresora może dać nam przewagę. Trzeba starać się więc odpowiednio do sytuacji czynnik zaskoczenia wykorzystać.

STRONG WOMEN – bezpieczne kobiety

Jeśli interesuje Cię temat bezpieczeństwa i samoobrony kobiet, więcej praktycznych informacji oraz przykłady dobrych i złych zachowań znajdziesz w książce Leszka Elmerycha pt. STRONG WOMEN – bezpieczne kobiety. Publikacja jest dostępna na stronie wydawnictwa, a także na Allegro. Możesz nabyć także e-book. Przedstawione w artykule treści zaczerpnięto z tej właśnie publikacji.

Być może zainteresuje Cię także inny artykuł na temat bezpieczeństwa i samoobrony kobiet: Bezpieczeństwo kobiety – rys profilaktyczny

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *