Self-publishing – zostań własnym Wydawcą

Self-publishing to publikacja i dystrybucja własnych dzieł bez udziału tradycyjnego wydawcy. Autor książki jest jednocześnie wydawcą odpowiedzialnym za wszystkie etapy procesu wydawniczego, w tym redagowanie, projektowanie okładki, skład tekstu, wybór drukarni lub platformy on-line do publikacji oraz promocję swojej książki.

Self-publishing staje się w ostatnich latach zjawiskiem coraz bardziej popularnym, m.in. dzięki rozwojowi technologii, zwłaszcza rynku e-booków i druku na żądanie.

Wydawanie książek we własnym zakresie daje autorom większą kontrolę nad wszystkimi etapami procesu wydawniczego i większą elastyczność w zakresie zarządzania publikacją.

Mimo że samodzielne wydawanie książek może nie być dla Autora zadaniem łatwym, to niewątpliwie samodawca zyskuje niezależność i szansę na dotarcie do czytelników na własnych warunkach.

W czym pomagamy wydawcom?

W ciągu 14 lat istnienia naszej firmy przygotowaliśmy do druku kilkaset książek oraz publikacji różnego typu. Część z nich ukazała się pod szyldem naszego wydawnictwa, ale większość projektów była realizowana na rzecz innych wydawców.

Jeśli planujesz wydać książkę, ale nie masz w tym dużego doświadczenia bądź po prostu brakuje Ci czasu, by zajmować się procesem wydawniczym – jesteśmy dla Ciebie. Oferujemy konsultacje wydawnicze, redakcje tekstu, skład publikacji i projekt okładki, marketing książki, wsparcie w zakresie druku i dystrybucji.

self-publishing-wsparcie

1. Konsultacje wydawnicze

Jeśli chcesz opublikować własną książkę i potrzebujesz wydawniczego know-how – możemy przygotować dla Ciebie szczegółowy plan wydawniczo-marketingowy lub udzielić wszelkich informacji związanych z różnymi aspektami publikacji, dystrybucji czy promocji książki.

2. Redakcja i korekta książki

Rzetelnie i skrupulatnie sprawdzamy i poprawiamy każdą publikację. Nasze kompetencje językowe oraz doświadczenie redakcyjne (Primum Verbum wykonuje korekty od 2009 roku), a także pasja i zaangażowanie znajdują odzwierciedlenie w jakości wykonywanej przez nas pracy: w profesjonalnym weryfikowaniu treści, dzieleniu się spostrzeżeniami na temat zauważonych niespójności oraz kompleksowym przygotowaniu publikacji do druku – dbałości o każdy szczegół.

Redaktorzy Primum Verbum to absolwenci filologii polskiej ze stopniami doktorów i tytułami magistrów. Wszystkie korekty wykonujemy w trybie śledzenia zmian. Zamawiający usługę ma więc pełną kontrolę nad wszystkimi wprowadzanymi zmianami.

W ramach korekty z opracowaniem redakcyjnym tekstu korektorzy Primum Verbum poprawiają usterki: ortograficzne, interpunkcyjne, gramatyczne, leksykalne, stylistyczne, edytorskie błędy zapisu, takie jak niepotrzebne spacje, łączniki w miejscu myślników itp., a także ujednolicają i uzupełniają przypisy oraz bibliografię w opracowaniach naukowych.

3. Skład i łamanie publikacji

Wykonujemy staranny skład publikacji. Projektujemy spersonalizowane layouty książek, zwracając szczególną uwagę na dostosowanie układu i formy do tematyki publikacji oraz dopracowanie poszczególnych elementów typograficznych, tak aby kompozycja była estetyczna, czytelna i spójna, a poszczególne parametry graficzne zostały dopasowane w taki sposób, by nie zaburzały przejrzystości odbioru, ale wzbogacały przekaz.

Każdy projekt realizujemy z pełnym zaangażowaniem: duże doświadczenie w zakresie składu publikacji i projektowania layoutów oraz znajomość sztuki projektowania, aktualnych trendów graficznych, a także rozwiązań poligraficznych i artystycznych pozwalają nam tworzyć oryginalne i zindywidualizowane koncepcje typograficzne.

4. Projekt graficzny okładki

Staramy się, aby zewnętrzna i wewnętrzna kompozycja graficzna wzbogacała zawartość, stanowiła uzupełnienie dla tekstu, a także odzwierciedlała niepowtarzalny charakter dzieła. Każdy nasz projekt ma za zadanie przyciągnąć uwagę odbiorcy, zaprezentować i podkreślić oryginalność publikacji, jej niepowtarzalność oraz wyjątkowość. Przygotowujemy kilka odmiennych koncepcji, proponujemy najlepsze rozwiązania, doradzamy w zakresie technicznych możliwości druku.

5. Druk

Drukujemy książki w rozmaitych formatach i w różnych oprawach. Oferujemy szeroki wachlarz opcji produkcyjnych. Specjalizujemy się w małych nakładach (od 30 do 300 sztuk). Oczywiście istnieje możliwość zamówienia wydruku próbnego książki. Pomagamy także przygotować pliki do druku, jeśli Wydawca chce je przekazać we własnym zakresie do wybranej przez siebie drukarni.

6. Promocja i dystrybucja

W zakresie dystrybucji współpracujemy z polskimi i międzynarodowymi firmami księgarskimi oraz hurtowniami. Prowadzimy działania promocyjne o różnym charakterze, a także projektujemy i wdrażamy kampanie PR książek i Autorów.