Miś Teddy odkrywa emocje

..........................

TYTUŁ: Miś Teddy odkrywa emocje

REDAKCJA: Katarzyna Cieślak, Katarzyna Kuleta, Anna Leszczyńska, Joanna Jamroz

ROK WYDANIA: 2023

FORMAT: PDF

LICZBA STRON: 68

WYDAWNICTWO: Primum Verbum

ISBN: 978-83-66354-41-8

e-ISBN: 978-83-66354-42-5

Opis

Książka “Miś Teddy odkrywa emocje” powstała, żeby pomóc dzieciom nazywać i oswajać różne uczucia. Jest wyjątkowa, ponieważ została stworzona w ramach projektu „Rodzice i przedszkolaki piszą bajki pomagajki”, realizowanego w Niepublicznym Integracyjnym Przedszkolu Językowo-Sportowym Winners w Andrespolu.

Bajki przedstawiają przygody Misia Teddy’ego, który w rozmaitych okolicznościach musi zmierzyć się z różnymi emocjami, takimi jak strach, złość, smutek, tęsknota, zazdrość, radość, ciekawość.

W opowiadaniach o Misiu Teddym dużą rolę odgrywa narracja. Wprowadza ona uczestników w wyobrażony świat, w którym widzą siebie i innych jako bohaterów opowieści. Pomaga to słuchaczom rozpoznać własne uczucia. Pozwala też spojrzeć na własne doświadczenia z innej perspektywy. Dotyczy to także przeżyć dzieci i ich odczuć w różnych sytuacjach. Opowieść to także bodziec do porównywania się i znajdowania odpowiedzi na swoje pytania czy wątpliwości. Żeby opowieść była dla dzieci atrakcyjna, uruchamiała emocje, dzieci muszą identyfikować się z bohaterem.

Zachęcamy wszystkich, tych małych i dużych, do przeczytania historii i obejrzenia ilustracji, aby lepiej zrozumieć emocje, z jakimi radzi sobie główny bohater Miś Teddy. Będzie to na pewno czas spędzony z dzieckiem owocnie i obfitujący w refleksje, jak wspomagać nasze dzieci w różnorodnych stanach emocjonalnych.

Poznajcie Misia Teddy’ego

Dawno, dawno temu, a może wcale nie aż tak dawno… za górami, za lasami, za siedmioma rzekami, w małym miasteczku żył Miś Teddy. Razem z rodziną mieszkał w domku z niewielkim podwórkiem, na którym był mały plac zabaw. Rodzina przeżywała mnóstwo wspaniałych i szczęśliwych chwil, były także momenty trudne i smutne, ale wszystkie ich wspólne chwile przepełnione były miłością i wdzięcznością za siebie nawzajem. Miś Teddy chodził do przedszkola, w którym miał mnóstwo przyjaciół i jeszcze więcej przygód.

Przeczytajcie sami