Semantyczność ciała. Gesty jako znaki myślenia E-BOOK (PDF)

..........................

TYTUŁ: Semantyczność ciała. Gesty jako znaki myślenia

AUTOR: Jolanta Antas

FORMAT: PDF

ILOŚĆ STRON: 324

ROK WYDANIA: 2013

WYDAWNICTWO: Primum Verbum

ISBN: 978-83-62157-75-4

Książkę można pobrać, korzystając z następującego adresu:

https://primumverbum.pl/wydawnictwo/semantycznosc-ciala.zip 

(plik do pobrania i zapisania na własnym komputerze)

Opis

“Monografia Jolanty Antas przedstawia uporządkowaną, oryginalną propozycję opisu istoty i funkcji gestów, opartą na głębokiej refleksji filozoficznej, psychologicznej o lingwistycznej (literatura przedmiotu zawiera ponad 400 pozycji). Stanowi znaczący wkład w rozwój nauki o gestach i innych formach ekspresji ludzkiego ciała”.

“Sposób prezentacji materiału jest przejrzysty, wskazuje na znakomite panowanie autorki zarówno nad analizowanym materiałem jak i nad treściami zawartymi w dotychczasowych naukowych opracowaniach. Prezentując różne koncepcje genezy i klasyfikacji gestów Jolanta Antas zawsze odnosi się do nich krytycznie, wskazując i dobre i złe strony oraz, co najistotniejsze, proponując własne rozwiązania. Te oryginalne rozwiązania widoczne są już na poziomie zapisu. Autorka świadomie nie stosuje często przyjmowanych notacji zapisu pojawiania się i zanikania gestów, stawiając na nowoczesne technologie, a zatem wykorzystanie materiału filmowego, a co za tym idzie, decydując się na publikację monografii wyłącznie w formie elektronicznej, gdzie czytelnik może odtwarzać analizowane gesty natychmiast, nie odrywając się od tekstu. Wybór taki jest w tym przypadku jedynie słusznym, bowiem jak zauważa sama autorka ‘widoczność ścieżki gestu w materiale filmowym jest naoczna i oczywista. Nie wymaga więc karkołomnych notacji, sztucznych cięć i zawiłych opisów, tym bardziej, że gest jest jednostką globalną i całościową , i tylko całościowy ogląd pełnej frazy jego przebiegu (ogląd pełnej ścieżki ruchu, ale i tempa jego wykonania, a także miejsca okolic ciała, w których pojawia się gest) daje szansę na właściwą jego interpretację'”.  

Książkę można pobrać, korzystając z następującego adresu:

https://primumverbum.pl/wydawnictwo/semantycznosc-ciala.zip (plik do pobrania i zapisania na własnym komputerze)

Publikacja zawiera materiały multimedialne, które do prawidłowego działania wymagają dowolnej aplikacji odtwarzającej pliki w formacie MP4.